UV Disinfection Trolley ZY-II-ZW65D17W
Additional information
Delivery Time
Supply Capacity
Introduction
UV Disinfection Trolley ZY-II-ZW65D17W.pdf
⚠This item is not returnable. View return policy
Description
Application
Advantages
1.Chassis 360° universal wheels, all-round sterilization and disinfection.
2.The UV disinfection lamp can be adjusted 180 degrees freely without fixed restrictions.
3.Safety quartz glass lamp, high ultraviolet perspective, high intensity, long life.
4.Optional wireless remote control switch, delayed start, one-button sterilization and disinfection.
Technical Parameters:
Model ZY-II-ZW65D17W
UV Wavelength 253.7nm
Adjustable Angle of Lamp Tube 0-180°
Power of Light Tube 65W
Length of Lamp Tube 530mm H type lamp tube
Usable Area ≥30m²
UV Lamp Life ≤8000h
Illumination ≥200uw/cm²
Mechanical Timing 0-120min/ normally open
Power Supply AC220V±10% 50/60Hz, 110V±10% 60Hz (optional)
External Size (W*D*H) 200*200*640mm
Net Weight 2.55kg
Package Size (W*D*H) 220*220*690mm